Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli meblowania garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być ogromna, aby móc swobodnie zmieścić tam stroje i utrzymać odpowiedni ład. Swoją rolę będzie spełniać ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W przypadku, gdy mamy zamiar wydzielić garderobę od sypialni, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Przechowywane ubrania to główny czynnik, który ma wpływ na wnętrze garderoby. Wybór o tym, czy potrzeba nam dużo drążków na wieszaki, półek lub szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Warto również pomyśleć czy będziemy potrzebować więcej przestrzeni na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba nie zajmie wiele miejsca, świetnym wyborem jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na swoje rzeczy oraz różne dodatki. Do małej garderoby warto kupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która oferuje ładowne szafy ubraniowe. Pojemna szafa narożna również jest dobrą decyzją i powiększy ilość miejsca na swoją odzież.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest również wstawić do swojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli będzie to osobny pokój. Pozwala to na powiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest potrzebna do uchylenia klasycznych drzwi. W takiej sytuacji możemy zdecydować się dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które można znaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać też o odpowiednie oświetlenie pokoju. Niezwykle ważne jest, żeby promienie światła docierały do wszystkich półek, a także zakątków pokoju. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to duże pomieszczenie, musimy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Dobrze jest rozważyć nabycie LED-ów. Zużywają one niewiele energii i można zamontować je w przeróżnych miejscach, gdyż przyjmują one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się nie pamiętać jest lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale także umożliwi swobodne oglądanie się w trakcie wybierania odzieży. W przypadku niedużego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. Świetną alternatywą dla niewielkich powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.

Podobne wpisy o budownictwie oraz architekturze:

About the author

Related Posts