Ptc 25
Wynajem nieruchomości komercyjnych Warszawa i nieruchomości wakacyjne

Nieruchomości wakacyjne i Wynajem nieruchomości komercyjnych Warszawa

Czy ograniczanie ruchu samochodowego w centrach miast ma sens?

Ogromną karierę robi ostatnimi czasy pogląd, że ruch samochodowy powinien być w zasadzie usunięty. No cóż, powiedzmy sobie jasno, nieruchomości w centrum dużego miasta to nie są nieruchomości wakacyjne. Taka okolica pełni przede wszystkim rolę komercyjną. To tutaj położone są biura, banki a niekiedy również urzędy.
Z usług tych ostatnich, niestety, mieszkaniec musi od czasu do czasu skorzystać. Nie wszyscy dojeżdżają do pracy rowerami. I nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Z różnych poniekąd powodów. Doświadczenia empiryczne pokazują. że tam gdzie ograniczono ruch, tam zazwyczaj wynajem nieruchomości komercyjnych Warszawa staje się mniej opłacalny. Pamiętajmy, że architektura miejska nie jest jakimiś samodzielnym abstrakcyjnym bytem, lecz elementem utylitarnej infrastruktury pełniącej służebną role wobec swych użytkowników.
Wizje urzędników miejskich mogą pięknie wyglądać w ich wyobraźni, ale kiedy w grę wchodzi twarda ekonomia, urbanistyczne fantazmaty muszą zostać zweryfikowane przez rzeczywistość.

Podobne wpisy o budownictwie oraz architekturze:

About the author

Related Posts